BAND

BIO A HISTORIE

První kroky

V roce 2003 začali první pokusy založit kapelu v seskupení Jiří (kytara), Marek (kytara), Bejk (basa) a Karel (bicí). Hlavními vzory se měli stát kapely jako The Offspring, či Sum41. Zkoušky však probíhaly na úrovni "co kdyby...?" a ještě "hele, co jsem se naučil". Ale hudební skutek vytek. Na jaře 2004 vedli rozdílné hudební myšlenky k odchodu Karla i Marka, následně probíhalo hledání tlučbubna a zpěvutvůrce. Nakonec k Jiřímu a k Bejkovi přišel Vláďa na bubny, skoro tak, jako slepej k houslím. Proběhly první zkoušky ve třech, zůčastnění by poznali, že většina produkce je úzce spjata s funky muzikou Red Hot Chili Peppers. Jen chyběl hlas. V zimě 2005 došlo ke stvoření vlastní autorské (a taky jediné silně zamyšlené, ironické a burcující) písně Welcome To The Land. Po prohlášení zpěváka za nezvěstného přišel jako blesk z čistýho podmračenýho nebe (vlastně z Třemošný u Plzně) Tomáš, známý pod uměleckým pseudonymem Boss, který po hodinách lynčování svolil, že to zkusí. Po několika zkouškách bylo jasno, že Boss je to pravý, co by měli lidi (v krajním případě fanoušci a v ještě krajnějšim fanynky) vidět a slyšet jako hlavního zpěváka, vokálistu, zpěvutvůrce, frontmana, hlasatele atd...

Life Is Better

Naše hvězda nezadržitelně stoupala, tak jsme na jaře 2006 stanovili, že se do historie světa zapíšeme jako kapela Tribal Theory. Následoval půlrok naplněnej zkouškama, novejma autorskejma písničkama, zlámaných paliček i trsátek, zničených hlasivek a protržených ušních bubínků. 26.12.2006 jsme odehráli náš první koncert vedle kapel Genetická Chyba a Vipýchaná Fčela. Úspěch byl daleko větší, než kdo z nás čekal. Proběhlo několik úspěšných i úspěšnějších koncertů a vzniklo dalších několik vlastních písní. Na jaře 2008 jsme postoupili do diváckýho finále soutěže MÚZA 2007 Divadla Pod Lampou, kde jsme taky 7.června vyhráli první místo. V létě téhož roku jsme v Kdyňském nahrávacím studiu nahráli naše první profesionální EP. Toto EP pak bylo vpuštěno do světa pod názvem Life Is Better.

Call Me closer

V létě 2011 jsme učinili rozhodnutí, že máme konečně dostatek materiálu na plnohodnotné album, nakoupili jsme vlastní studiovou techniku a pustili se do práce. V listopadu o rok později jsme toto album pokřtili pod názvem Call Me Closer v plzeňském klubu Anděl Music Bar.